Klausk psichologo

Klausk psichologo

KLAUSIMAS

Prieš miegą vaikas isterikuoja

Vaikui 21 mėnuo, iki šiol migdėmės tik supamoje kėdėje iki pat užmigimo. Buvau nusprendusi išbandyti Ferberio migdymo metodą, primom dienom lyg ir buvo viskas kaip aprašyta, vaikas paverkęs užmigdavo, tačiau vėliau vaikas sugebėjo išsiropšti iš lovelės su bortais, nuo to laiko migdymas - isterijos, miega lovoje tik kai migdo abu tėvai, jei migdo vienas - tik supamoje kėdėje, su ašarom ir klyksmais, ilgais pokalbiais, pakol vaikas užmiega, Patarkite kaip elgtis.

ATSAKYMAS

Nerekomenduojame taikyti Ferberio migdymo metodo. Vaiko migdymui geriausia turėti pastovų ritualą, kas vakarą kartoti kažkokius veiksmus ta pačia tvarka. Tarkim: vaiką perspėkite, kad jau ruoštųsi eiti miegoti (prieš pat miegą nerodykite filmukų ir neleiskite žaisti kompiuterinių žaidimų, nes jie neleidžia vaikui nurimti ir nusiteikti miegui), tada kartu nueikite nusiprausti, jei yra galimybė maudynės vonioje su mėtų ar levandų kvapais veikia raminamai, tada paskaitykite kartu pasaką ar pavartykite kokią knygutę, paglostykite nugarytę ar rankytę, prisilietimas vėl veikia raminamai. Pagulėkite šalia kol užmigs, nėra blogas ritualas, jei tik yra galimybė ir abiem tėvams pagulėti su vaiku prieš miegą, jei dar reikia supti, kiekvieną vakarą stenkitės linguoti lėčiau arba trumpiau.

Paprastai vaikai prieš miegą pasiima visą per dieną negautą tėvų dėmesį. Šiuo atveju reikia pasitelkti visą turimą kantrybę ir ramybę, ilginti mokinimą užmigti savarankiškai, tai negali būti staigus migdymo nutraukimas. Vaikui dar labai reikia Jūsų meilės ir šilumos.

Sėkmės.