Padėkite: po skyrybų sūnus nepriima naujos tėčio šeimos

Gintarės Jurkevičienės atsakymas

Prieš 2 metus išsiskyrėme su vyru. Turime vaiką - berniuką 7 metų. Paminėsiu, kad mūsų vaikas yra hiperaktyvus, labai jautrus, serga keliu formų alergija. Vaikas sunkiai pernešė skyrybas, patyrė stresą, kuris pasireiškė ir nagų kramtymu ir įvairiomis fobijomis, taip pat pykčio priepuoliais.

Praėjus kažkiek laiko po skyrybų, vaikas nusiramino, susitvarkė jo emocinė būsena. Kadangi jo tėtis gyveno užsienyje ir susitikimai būdavo pakankamai reti. Tėtį jis myli, džiaugiasi, kai jis atvažiuoja. Tačiau šiuo metu tėtis persikėlė gyventi į Lietuvą, sukūrė naują šeimą, kurioje yra vaikas (ne jo), kuriam 4 metai.

Padažnėjo pasimatymai su mūsų vaiku (savaitgaliais). Tačiau atsirado kita problema - mūsų vaikas nepripažįsta naujos jo šeimos narių, nenori ten važiuoti, pavydi tam vaikui, barasi su juo, mušasi.

Grįžęs būna piktas, blogai miega, vėl pradėjo kramtyti nagus, o isterijos priepuoliai padažnėjo. Kalbėjau su buvusiu vyru, kad susitikinėtų su vaiku be savo naujos šeimos, tačiau jis manęs neklauso, vežasi vaiką į naujus namus, nors vaikas ir nenori to.

Mūsų berniukas myli tėtį ir man sako, kad labai nori su juo matytis, tačiau nenori būti su jo nauja šeima. Tėtis į jo norus ir prašymus visiškai nereaguoja, vis viena visur vežasi tik su savo naujos šeimos nariais.

Kaip elgtis tokiu atveju - kai į vaiko prašymus tėtis nereaguoja? Ar leisti vaiką su juo matytis, ar leisti į tą naują šeimą, ar apsiriboti pasimatymais tik su tėčiu?

Suprantu ir buvusį vyrą, kuris nori įtikti ir naujai šeimai, ir bendrauti su vaiku, bet tai nėra žmoniška, kai neatsižvelgiama į vaiko norus ir prašymus.

Kaip pavyzdį duodu praėjusio savaitgalio situaciją: tėtis atvažiavo pasiimti vaiko prie ežero, vaikas atsisakinėjo važiuoti, kadangi tėtis buvo ne vienas, tėtis apgaulės būdu jį vis viena išsivežė, ko pasekoje vaikas sukėlė isterišką situaciją gamtoje - primušė tėčio naujos draugės vaiką, negražiai vadino jo draugę, keikėsi, buvo nevaldomas. Grįžęs namo verkė, kad daugiau nevažiuos su jais, kad nori matytis tik su tėčiu. Tačiau tėtis vienas su juo niekada nesusitinka.

Labai prašau - padėkite, patarkite, ką daryti tokiu atveju. Gal nueiti su vyru pas psichologą, kad jis išgirstų specialisto nuomonę, kadangi manęs jis visiškai negirdi ir nenori suprasti, nes mano, jog aš viską išsigalvoju.

Ačiū Jums iš anksto.

Atsako psichologė Gintarė Jurkevičienė

Septynerių metų vaikas jau gali išsakyti savo norus dėl susitikimų su tėvu, todėl būtų gerai, kad vaiko tėvas atsižvelgtų į sūnaus pageidavimus. Supažindinimas su nauja šeima ir laiko leidimas naujoje šeimoje turėtų vykti palaipsniui, nespaudžiant vaiko. Jei vaikas prieš savo norą ar apgaule bus įmestas į naujos šeimos gyvenimą, tai gali neigiamai paveikti vaiko psichologinę savijautą. Ypač jei vaikas yra jautrus.

Pagalvokite, kodėl sūnus nenori bendrauti su nauja tėčio šeima? Galbūt jis jaučia Jūsų priešišką nusistatymą ir elgesiu nesąmoningai nori palaikyti Jus (kontroliuokite tai, kaip kalbate apie naują buvusio vyro šeimą); galbūt vaikas pavydi tėčio dėmesio kitam vaikui, moteriai; galbūt atsiradusi nauja šeima sugriovė vaiko svajonę, kad mama ir tėtis vis tiek gyvens kartu. Priežastys gali būti įvairiausios ir jas išsiaiškinus bus lengviau išspręsti susidariusią situaciją.

Jei su buvusiu vyru nerandate bendro sutarimo dėl vaiko susitikimų su tėvu, tada Jums tikrai praverstų psichologo konsultacija. Būtų naudinga pas psichologą apsilankyti kartu su vaiku ir buvusiu vyru, kad psichologas iš šalies pažvelgtų į Jūsų situaciją ir padėtų rasti kompromisą.


http://www.delfi.lt/gyvenimas/namai_ir_seima/padekite-po-skyrybu-sunus-nepriima-naujos-tecio-seimos.d?id=65538538#ixzz3Ixnpe8fU